Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 02.11.04 / Powrót

Witam Panie Marszałku. Mam naiwne pytanie... czy w naszym kraju dwa rozsądne ugrupowania moim zdaniem, czyli SDPL i PO nie mogłyby zapomnieć, że jako różne partie (i co gorsze zasiadające po innych stronach) muszą ze sobą rywalizować? Czy SDPL mogłoby z PO wspólnie rządzić Polską?

Ażeby wspólnie rządzić, trzeba mieć wspólny program, albo programy, które są możliwe do uzgodnienia. SDPL i PO zbyt wiele dzieli. Np. sztandarowym hasłem Platformy jest podatek liniowy, którego Socjaldemokracja Polska absolutnie nie mogłaby zaakceptować. Nie zgadzamy się też z innymi ostatnio głoszonymi postulatami Platformy takimi, jak zniesienie immunitetu (jesteśmy za jego ograniczeniem do spraw związanych z pełnieniem funkcji posła jako parlamentarzysty), wprowadzenie okręgów jednomandatowych w wyborach do Sejmu (jesteśmy za systemem mieszanym, czyli połową posłów z okręgów jednomandatowych, połową z list partyjnych), oraz zmniejszenie liczby posłów. Naszym zdaniem rzecz nie w ilości, lecz w jakości posłów. Poseł powinien być możliwie blisko wyborców, a zmniejszenie liczby posłów utrudniłoby znacznie dostęp do nich. Z tego co mi wiadomo, PO prowadzi rozmowy o wspólnym rządzie z PiS. Niemniej jednak nie mamy oporów przed porozumiewaniem się z PO w sprawach ważnych dla kraju, w których wyznajemy zbliżone poglądy.

Powrót do "Forum" / Do góry