Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.11.04 / Powrót

Jestem przedsiębiorcą, prowadzę jednoosobową firmę działającą na rynku ubezpieczeń. Z wielką nadzieją odebrałem deklarację Pana Marszałka sprzeciwiającą się forsowanym przez rząd i SLD drastycznym podwyżkom składek ZUS. Chciałbym spytać, czy stanowisko w tej sprawie zarówno Pana Marszałka jak i całej SDPL będzie równie stanowcze jak dotychczas. Nie jest ono do końca zgodne z moim (w końcu też podwyżka) ale przynajmniej daje szansę na dalsze normalne prowadzenie działalności. Zaznaczam przy tym, że w mojej firmie przyszły rok w porównaniu do bieżącego zanosi się na zdecydowanie gorszy, a składki ZUS trzeba przecież płacić.

Nasze stanowisko się nie zmieniło. Socjaldemokracja Polska zgłosiła do przedłożenia rządowego wniosek mniejszości, który z jednej strony rozciąga przedziały dochodowe powodujące wzrost składki, z drugiej zaś proponuje, by wzrost ten był o wiele wolniejszy niż w propozycji rządowej. Zaproponowaliśmy także obniżenie składki dla rozpoczynających działalność do jednej ósmej składki dotychczasowej przez pierwsze 24 miesiące. Poprawki ma rozpatrzyć za dwa tygodnie Sejmowa Komisja Nadzwyczajna. Poinformowaliśmy Premiera, że jeśli nasze propozycje nie zostaną przyjęte, ustawy w wersji rządowej nie poprzemy.

Powrót do "Forum" / Do góry