Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 30.11.04 / Powrót

Wielce szanowny Panie Marszałku, czy uważa Pan, iż członek komisji śledczej Pan Celiński wypełnia dobrze swą funkcję w tej komisji? Śledzę uważnie SDPL i muszę przyznać, że początkowo Wam kibicowałem, ale z przykrością stwierdzam, że z waszych deklaracji coraz mniej zostaje, a przez to i Pan obdarzony dużym autorytetem nawet po prawej stronie, dużo traci. Sądziłem, że to będzie inna lewica. Myliłem się. Sądzę, że jeśli Poseł Celiński nie zmieni swojej postawy w komisji, to Pańskie ugrupowanie dużo straci, a co za tym idzie także Polska, bo zmiany na lewicy są potrzebne i to duże.

Właściwie nie przedstawił Pan żadnych konkretnych zarzutów ani pod adresem Andrzeja Celińskiego - napisał Pan tylko ogólnie, że nie podoba się Panu jego postawa w Komisji śledczej, ani wobec SDPL - napisał Pan tylko, że z naszych deklaracji zostaje coraz mniej. Jeśli chodzi o Andrzeja Celińskiego, ofensywę na niego przypuściła LPR w odwecie za nasz wniosek o odwołanie Romana Giertycha. Uważam, że Andrzej Celiński jest dobrze przygotowany do pracy w Komisji. Ma swój plan przesłuchań. Koncentruje się na wątkach gospodarczych, bo tu czuje się najbardziej kompetentny. A że nie jest napastliwy i niegrzeczny wobec świadków, nie traktuje ich jak oskarżonych, a komisji jak teatru, jak to czynią niektórzy jej członkowie, to nie jest wada lecz zaleta. Chętnie podjąłbym polemikę ze stwierdzeniem, iż z naszych deklaracji coraz mniej zostaje, ale musiałbym wiedzieć, jakie deklaracje ma Pan na myśli. W każdym bądź razie według mojej oceny SDPL jest wierna swoim deklaracjom.

Powrót do "Forum" / Do góry