Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 06.12.04 / Powrót

Panie Pośle, dlaczego nie zaczekał Pan z decyzją o wydaleniu posła Gruszki z partii do momentu ostatecznego wyjaśnienia całej sprawy. Twierdzi Pan, że będzie ona miała konsekwencje prawne, więc dlaczego nie zastosował Pan w tym przypadku zasady, że nawet największy zbrodniarz jest niewinny dopóty, dopóki nie udowodni mu się winy? Ja myślę, że jest to działanie pod publikę, bo przecież potrzebujecie pan i pana partia poparcia społecznego.

Po pierwsze, decyzji nie podjąłem sam. Podjął ją Sąd Partyjny oraz Klub Parlamentarny SDPL. Po drugie, tu już nie ma nic do wyjaśniania. Otrzymaliśmy Raport z policji, rozmawiałem z Grzegorzem Gruszką. Był pod wpływem alkoholu. Uciekał przed policją. Odmówił poddania się badaniu. Nie ma żadnych kontrowersji w tej sprawie. Te "dalsze konsekwencje prawne" to po prostu wystąpienie prokuratury do sądu o ukaranie posła. Oczywiście, że zależy nam na poparciu społecznym, ale przede wszystkim zależy nam na tym, żeby w Polsce były przestrzegane standardy - także przez polityków innych partii. Zapisaliśmy to w naszym kodeksie etycznym i stosujemy się do tych zapisów.

Powrót do "Forum" / Do góry