Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 03.02.05 / Powrót

Od mojego spotkania przedwyborczego z Panem minęło sporo czasu, zmieniło się wiele, byłem członkiem SLD, wystąpiłem w czerwcu 2003, doszedłem do wniosku, że SLD nie jest partią lewicową - proszę dać kilka chociaż argumentów, że SDPL to lewica.

Socjaldemokracja Polska stawia sobie trzy główne cele. Pierwszym jest budowa uczciwego państwa, w którym jest dokładnie rozdzielone co państwowe, a co partyjne, w którym legitymacje partyjne, układy i znajomości nie zastępują kompetencji. Drugim, wcielanie w życie socjaldemokratycznych wartości. Uważamy, że w Polsce nie może być ludzi głodnych, bez dachu nad głową oraz barier edukacyjnych, które zamykałyby zdolnej młodzieży, pochodzącej z mniej zasobnych rodzin drogę awansu. Polskie dzieci powinny być dobrze wykształcone, by mogły dawać sobie radę w życiu - w kraju, w Europie i na całym świecie. Trzecim naszym celem jest aktywne reprezentowanie interesów Polski w zjednoczonej Europie. Uważamy, że Polska powinna być jednym z wiodących europejskich liderów, a nie wiecznie niezadowolonym maruderem. W obecnym parlamencie mamy niewielu posłów i senatorów (32 +9), staramy się jednak przebić z inicjatywami zmierzającymi do realizacji tych celów. Ostatnio zadbaliśmy o ochronę lokatorów przed nadmiernymi podwyżkami czynszów. Wnieśliśmy też projekt ustawy chroniącej prawa pracownicze, których łamanie stało się w Polsce nagminne - nie są wypłacane na czas pensje, normą stało się zatrudnienie w nadgodzinach, nie są udzielane urlopy wypoczynkowe, a na przepisy BHP pracodawcy patrzą wyłącznie pod kątem kosztów. Z naszej inicjatywy od tego roku zacznie się stopniowa likwidacja tzw. starego portfela emerytalnego. W tegorocznym budżecie znalazły się również zgłoszone przez nas pozycje, takie jak środki na stypendia dla uczniów i na zwalczanie głodu i niedożywienia w polskich rodzinach. Zapraszam na stronę www.sdpl.pl lub www.sdpl.org.pl, gdzie m.in. prezentujemy nasze inicjatywy ustawodawcze.

Powrót do "Forum" / Do góry