Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 18.03.05 / Powrót

Panie Przewodniczący, jako socjaldemokrata, sympatyk SDPL i członek Stowarzyszenia "Młoda Socjaldemokracja" chciałbym wyrazić swoje przynajmniej zdziwienie propozycją Ministerstwa Finansów, które chce by wszyscy podatnicy w 2008 r. płacili odpowiednio 18 proc. liniowy podatek PIT, CIT oraz VAT. Jakie jest stanowisko SDPL w tej sprawie i czy Socjaldemokracja jako partia popierająca rząd Marka Belki nie powinna się na ten temat wypowiedzieć?

W sprawie podatku liniowego zarówno ja, jak i Socjaldemokracja Polska wielokrotnie się już wypowiadaliśmy. Powtarzam, mój stosunek do takiego podatku jest negatywny. Mamy już dzisiaj liniowy podatek dla wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Wynosi on 19 proc. Nie widzę powodu, aby ludziom, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i dużo zarabiają (ja też się do nich zaliczam) robić prezent i dwukrotnie obniżać podatki. Propozycja ministra finansów ma charakter autorski - odzwierciedla poglądy pana ministra Mirosława Gronickiego. O tym, jakie będą podatki w 2008 roku zadecyduje jednak już inny rząd - nie Marka Belki.

Powrót do "Forum" / Do góry