Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.05.05 / Powrót

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na prezydenta ?

Odpowiem słowami ze swojego wystąpienia podczas konwencji prezydenckiej SDPL. Kandyduję, aby nie popełnić grzechu bierności i zaniechania. Spróbowałem po prostu sam sobie odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Czy chcę biernie przyglądać się kolejnej ekipie upartyjniającej i zawłaszczającej państwo dla swoich celów? Czy chcę żyć w dusznej atmosferze ciągłych rozliczeń, oskarżeń, szperania w życiorysach, lustrowania portfeli i łóżek przez samozwańczych moralistów? Czy chcę by Sejm zamienił się w wielką komisję śledczą? Taką, przed którą ludzie o nieciekawej przeszłości i żadnych dokonaniach będą wystawiać (albo nie) certyfikaty moralności ludziom, którzy swej uczciwości dowiedli całym swoim życiem? Taką, przed którą ludzie niewinni będą musieli dowodzić swojej niewinności? Czy chcę bezradnie patrzeć, jak marnujemy naszą europejską szansę? Czy zgadzam się, aby różne niedowarzone, albo wręcz szalone pomysły ekonomiczne destabilizowały gospodarkę i jeszcze bardziej osłabiały i tak już naderwane więzi społeczne? Czy chcę, aby takie słowa, jak tolerancja dla inności czy prawa kobiet można było znaleźć już tylko w słowniku wyrazów obcych?
Oczywiście nie chcę. Chcę być głosem całej polskiej lewicy i wszystkich tych wyborców o umiarkowanych poglądach politycznych, którzy opowiadają się za Polską równych szans, za Europą, za dialogiem, tolerancją i umiarem, a przeciw agresji, radykalnemu zacietrzewieniu i niszczeniu tego, co udało się nam wszystkim zbudować.

Powrót do "Forum" / Do góry