Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 17.05.05 / Powrót

Powiedział Pan kiedyś, że jeżeli Włodzimierz Cimoszewicz będzię miał większe poparcie zrezygnuje Pan z kandydowania. Czy utrzymuje Pan swoje stanowisko. Ostatni sondaż daje przewagę Cimoszewiczowi.

Nie chodziło o sondaże na starcie, ale pod koniec kampanii. Niemniej jednak już wtedy, kiedy zgłosiłem tę ofertę, spotkała się ona w SDPL z ogromną krytyką, mimo to długo ją podtrzymywałem. To Włodzimierz Cimoszewicz ją odrzucił nazywając w wywiadzie dla "Polityki" "niepoważną". Wojewódzcy liderzy SDPL uznali podczas spotkania kilka dni temu, że odpowiedź Cimoszewicza czyni moją propozycję nieaktualną i zobowiązali mnie do walki wyborczej, bo w przeciwnym razie moi wyborcy byliby, ich zdaniem, zdezorientowani. Ponadto stwierdzili, że kandydat lewicy powinien wziąć odpowiedzialnoć za odbudowę wiarygodności lewicy w Polsce a nie tylko wa lczyć o prezydenturę. Jeśli chodzi o sondaże, ich wyniki są różne. Szanse na pokonanie Lecha Kaczyńskiego mamy podobne. Zwycięstwo wymaga ciężkiej pracy. Ja decyzję podjąłem. Niem wiem, czy Włodzimierz Cimoszewicz zechce stanąć w szranki. Jeśli nie - liczę na jego poparcie.

Powrót do "Forum" / Do góry