Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.05.02 / Powrót

Czy nie sądzi Pan, że zdziwienie spadkiem notowań SLD w sondażach i wzrostem notowań Samoobrony jest absurdalne?

Nie wiem, kto się dziwi. Ja się nie dziwię. Rządzący z reguły odczuwają pewien spadek poparcia a opozycja pewien jego wzrost po pierwszym okresie rządzenia. W tym przypadku SLD przejął marny spadek po poprzedniej ekipie i kukułcze jaja teraz odnajdywane. Musiał też podjąć szereg bolesnych dla obywateli, w tym dla własnego elektoratu, decyzji i spadek notowań był spodziewany. Równocześnie, ponieważ bezrobocie wzrosło, a liczba ludzi biednych i sfrustrowanych jest znaczna, to ci z nich, którzy w wyborach głosowali na SLD licząc na szybką poprawę, teraz przenieśli swoje nadzieje na Samoobronę jako na ugrupowanie najbardziej hałaśliwe, choć kompletnie bezprogramowe. Walka z tą tendencją powinna ze strony SLD polegać na konsekwentnym realizowaniu programu mającego na celu ożywienie gospodarki i zmniejszenie bezrobocia oraz podejmowaniu innych działań oczekiwanych przez społeczeństwo, np. walki z korupcją.

Powrót do "Forum" / Do góry