Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.08.05 / Powrót

Skąd pomysł, aby jako piosenkę wyborczą wybrać "Ważne" duetu Mezo/Tabb z gościnnym udziałem Kasi Wilk? Jakie są Pana preferencje muzyczne?

Dostałem kiedyś od młodych ludzi redagujących czasopismo poświęcone kulturze hip-hopowej kilka pytań testujących moją wiedzę na temat hip-hopu. Była ona więcej niż mierna, nie kojarzyłem żadnych postaci związanych z hip-hopem - ani w Polsce, ani w innych krajach - a o to mnie między innymi pytano. Zastanawiając się nad pytaniami, wszedłem na Portal Hip-Hop.pl, znalazłem też inne strony poświęcone tej tematyce i stwierdziłem, że coś w tym jest. Hip-hop jest językiem ludzi, którzy są niechętni polityce, a do nich także chciałbym dotrzeć. Mezo nie miesza polityków z błotem - raczej stawia im wymagania i zachęca ludzi, aby nie byli bierni. Piosenka "Ważne" jest pod tym względem charakterystyczna i odpowiada sposobowi myślenia SDPL. Należę do pokolenia, które było zafascynowane muzyką rockową, potem polubiłem muzykę klasyczną (Vivaldi, Beethoven, Chopin, Górecki, opera). Ogólnie mogę jednak słuchać wszystkiego, co jest jakkolwiek zrozumiałe. Jestem dość chłonny na muzykę.

Powrót do "Forum" / Do góry