Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 22.08.05 / Powrót

Czy i jak chce Pan sprawić żeby Polska i Polacy byli szanowani na świecie, a nie ciągle upokarzani, aby nasz głos był przynajmniej słuchany ?

Nie zgadzam się, że Polacy są upokarzani, a nasz głos nie jest słuchany. Polska zbudowała sobie obraz kraju, który aktywnie uczestniczy w rozładowywaniu konfliktów na świecie i ten wizerunek należy podtrzymać. Jest też państwem stabilnym i silnym swoim członkostwem w unii Europejskiej i NATO. Polityka zagraniczna, którą chciałbym budować jako prezydent, to polityka bez kompleksów historycznych, to polityka służąca interesom ekonomicznym Polski i Polaków, to wreszcie polityka umacniająca niezależność Polski od nacisków innych państw. Pierwszym z trzech głównych filarów mojej polityki zagranicznej będzie zdecydowana i głębsza integracja z Unią Europejską i działanie na rzecz umacniania jej pozycji na świecie. Bo silna pozycja Unii Europejskiej, to także silna pozycja Polski. Drugim Stany Zjednoczone - najważniejszy sojusznik Polski. Takim pozostaną, jeśli zostanę prezydentem Polski. Trzecim - polityka wschodnia. Szerzej na temat wizji swojej polityki zagranicznej mówiłem w wystąpieniu z 28 czerwca.. (Patrz: Wystąpienia).

Powrót do "Forum" / Do góry