Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 22.08.05 / Powrót

Bardzo proszę o - możliwie wyczerpującą - ocenę osoby i poglądów Janusza Korwina-Mikke. Długo zbierałem się, by zadać to pytanie, bezpośrednią inspiracją są nie pozbawione logiki wypowiedzi Pana Janusza w ostatnim wywiadzie opublikowanym w "Przekroju". Pytanie sprawia wrażenie nieistotnego, ale w rzeczywistości jest to prośba o obronę Pana światopoglądu, a więc pytanie dość fundamentalne. Życzę sukcesu wyborczego!

Nie znam dokładnie wszystkich poglądów Pana Janusza Korwina-Mikke. Znana mi jest natomiast jego teoria, że najlepiej byłoby znieść wszystkie podatki. Zastanawiające jest, że nikt na świecie jeszcze na to nie wpadł. Świat pełen jest geniuszy, którym wydaje się, że wynaleźli perpetuum mobile. Teorie Jana Korwina-Mikke to tzw. darwinizm społeczny. Niech każdy radzi sobie sam, a kto nie potrafi jest nieudacznikiem i sam sobie jest winien. Jan Korwin-Mikke powinien być królem dżungli. Jego zaletą jest natomiast to, że pobudza do myślenia i czasami trafnie wskazuje na absurdy istniejących rozwiązań.

Powrót do "Forum" / Do góry