Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 21.09.05 / Powrót

Dlaczego wspomagając małą i średnią przedsiębiorczość nie zwracacie uwagi na nagminne łamanie praw pracowniczych przez wyżej wymienionych? Praca na czarno, nieograniczona ilość nadgodzin, nie wspominając o warunkach w jakich czasami muszą pracować prości ludzie - wszystko to jest pomysłem Polaków , którzy tworzą małe i średnie firmy. Można skorzystać z Inspekcji Pracy, ale to wiąże się z utratą pracy, a na to ktoś taki jak ja (a nie jestem przypadkiem odosobnionym) nie może sobie pozwolić. Cieszę się, że Pan kandyduje, ma Pan mój głos. Pozdrawiam mieszkanka Piły woj. wielkopolskie

Ależ zwracamy uwagę na ten problem. W programie SDPL wśród podstawowych celów wymieniamy właśnie walkę z łamaniem praw pracowniczych. Wnieśliśmy ustawę dającą większe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy, niestety aż do końca kadencji była ona skutecznie blokowana przez przewodniczącego komisji z Platformy Obywatelskiej. Ponowimy tę ustawę w nowym Sejmie. Uważamy, że kary za łamanie praw pracowniczych muszą być znacznie zwiększone, szczególnie w warunkach recydywy, a Państwowa Inspekcja Pracy powinna być w imieniu pracownika stroną w procesie z pracodawcą (to nie pracownik ma bezpośrednio występować przeciw niemu), a także mieć prawo do kontroli bez zapowiedzi. Szanujemy i dbamy o pracodawców, z wyjątkiem tych, którzy są nieuczciwi i łamią prawa pracownicze – bez względu na to, czy jest to duża czy mała firma. Dziękuję za poparcie.

Powrót do "Forum" / Do góry