Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.09.05 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku! Nie ukrywam, ze jestem Pana zwolennikiem :-)) Pytanie dotyczy wojska. Co zamierza Pan i Pana partia zrobić w tej tematyce: czy jakąś restrukturyzację? Czy 100% uzawodowienie - oczywiście kosztem zmniejszenia liczebności?? Co z emeryturami, czy jakieś zmiany w tym temacie ??. Pozdrawiam/.../ Panie Marszałku, proszę spojrzeć co dzieje się na forum www. polska-zbrojna.pl i www.nfow.pl. Chodzi o plany PO i PIS tj. obniżenie rent i emerytur mundurowych.

Polska powinna mieć zawodową armię. Tempo zmian w tym kierunku zależy jednak od możliwości budżetowych - jest to reforma kosztowna. Jeśli chodzi o emerytury, otrzymałem dużo pytań w tej sprawie. Propozycję obniżenia rent i emerytur mundurowych uważam za skrajną nieodpowiedzialność. Emeryci i renciści nabyli te prawa za ciężką służbę Polsce. Socjaldemokracja Polska zaprotestowała publicznie przeciwko pomysłom Platformy Obywatelskiej. Uważamy, że tym, którzy poświęcili swe życie społeczeństwu należy się szacunek i zabezpieczenie godnego życia.

Powrót do "Forum" / Do góry