Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 03.10.05 / Powrót

Z kim SDPL wolałaby tworzyć wspólny front, koalicję: z SLD czy z Demokratami.pl ?

Koalicję tworzą partie, które wygrywają wybory. Ani SDPL ani Partia Demokratyczna nie weszły do Sejmu. Z Partią Demokratyczną podjąłem w ubiegłym roku rozmowy o współpracy, o połączeniu naszych sił przed wyborami, ale wybrali inny wariant. W tej chwili nie formułuję żadnej oferty - piłeczka jest po ich stronie. Generalnie współpraca między wszystkimi wymienionymi w pytaniu ugrupowaniami jest możliwa i celowa, zwłaszcza na szczeblu lokalnym, regionalnym. Działanie w rozproszeniu, każdy sobie, jest bowiem mniej skuteczne. Chodzi jednak o dogadywanie się w konkretnych sprawach, podejmowanie wspólnych inicjatyw. Dopiero duża liczba i zasięg takich inicjatyw daje mocną podstawę do podjęcia rozmów i ewentualnego zawarcia porozumienia politycznego w sprawie wspólnej działalności. Odwrotna kolejność - to znaczy najpierw dogadywanie się liderów, a potem wspólne inicjatywy - byłaby trochę bez sensu. Tym bardziej, że jeśli chodzi o stosunki między SDPL i SLD, najwięcej ans i żalów jest na szczeblu regionalnym. Nie między mną a Olejniczakiem. Do Wojciecha Olejniczaka nic nie mam. Niczego nie mogę mu zarzucić. Ale partia to nie tylko przywódcy.

Powrót do "Forum" / Do góry