Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 24.10.06 / Powrót

Nie jestem mieszkańcem miasta stołecznego, natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewien problem, którym warto byłoby się zainteresować. Obecnym trendem w większych miastach państw zachodnich jest wymiana oprogramowania, na których pracuje cała administracja miasta. Dotyczy to np. pakietów biurowych, rezygnacji z bardzo drogiego oprogramowania firmy Microsoft na rzecz odpowiedników znacznie tańszych bądź nawet darmowych, a wcale nie gorszych. Bezpośredni cel to oczywiście cięcie kosztów, pośredni - propagowanie Wolnego Oprogramowania (Open Source). Warto byłoby zastanowić się nad tym pomysłem, skorzystać z doświadczeń miast, które "migracji" już dokonały, rozważyć "za" i "przeciw". Pan, jeśli dobrze pamiętam, już kiedyś opowiadał się za Wolnym Oprogramowaniem, warto teraz postawić na Open Source, jeszcze w czasie tej kampanii.

SDPL ma w swoim programie informatyzację kraju i budowę gospodarki opartej na wiedzy. W naszych strukturach działają platformy programowe: e-Polska oraz Społeczeństwo informacyjne. Popieramy idee oprogramowania otwartego, wdrożenie rozwiązań opartych na oprogramowaniu otwartym w administracji publicznej, idee społeczeństwa informatycznego, zasadę neutralności technologicznej państwa oraz propagowanie rozwiązań opartych na oprogramowaniu otwartym w procesie edukacji. Jeśli chodzi o moją kampanię prezydencką w Warszawie, jednym z jej elementów jest Program Cyfrowej Warszawy, w ramach którego chciałbym m.in. wesprzeć tworzenie infrastruktury szerokopasmowej oraz obywatelskiej sieci opartej na zasadach Web 2.0. Więcej szczegółów w Programie wyborczym - "Warszawa, konkretnie", dostępnym obok na stronie.

Powrót do "Forum" / Do góry