Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 26.10.06 / Powrót

Jeśli Pan wygra wybory na prezydenta Warszawy, proszę nam odpowiedzieć, co zamierza Pan zrobić z Panem Religą, czy jako prezydent Warszawy ma Pan wpływ na służbę zdrowia w Warszawie. Nie warto opisywać, co się dzieje teraz, ponieważ każdy to zna a nikt nic nie robi, aby ludziom pomóc.

Prezydent Warszawy nie ma wpływu na to, kto jest ministrem, tak więc to, czy minister Zbigniew Religa będzie nadal sprawował swą funkcję, nie bedzie oczywiście zależało ode mnie. Natomiast jako prezydent miasta mogę co nieco zrobić dla poprawy warszawskiej służby zdrowia. Zamierzam zbudować Szpital Południowy dla mieszkańców Mokotowa , Ursynowa i okolic, zmodernizować oddziały szpitalne w placówkach o najgorszym standardzie usług med ycznych, wprowadzić elektroniczny system rejestracji pacjentów pozwalający na telefoniczną lub internetową rezerwację wizyty u lekarza, utworzyć w każdej dzielnicy Centra Zdrowia Publicznego, które organizowałyby profilaktykę zdrowotną i edukację medyczną dla obywateli. Dla osób powyżej 65 roku życia powstaną osiedlowe ośrodki "Centrum 65+" zajmujące się poradnictwem, organizacją czasu wolnego, opieki pielęgniarskiej i pomocy socjalnej. Więcej szczegółów w moim programie wyborczym: Warszawa, konkretnie!

Powrót do "Forum" / Do góry