Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 10.11.06 / Powrót

Słyszałem, że ma Pan już ustaloną listę współpracowników, i osób, które miałyby się w Warszawie zajmować poszczególnymi resortami. Mam jednak problemy ze znalezieniem takowej w internecie. Proszę o pomoc. Krzysztof

Marcin Święcicki ( b.prezydent Warszawy) będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji warszawskich, Marek Rojszyk (doświadczony radny) -za decentralizację uprawnień, współpracę z Radą Warszawy i radami dzielnicowymi oraz prowadzenie konsultacji z Warszawską Radą Młodzieży i Radą Seniorów, Włodzimierz Paszyński (b. wojewódzki kurator oświaty w Warszawie) będzie odpowiadał za budowanie nowoczesnej, prawdziwie europejskiej szkoły, z zajęciami pozalekcyjnymi, sekcjami zainteresowań i sportowymi. Do jego zadań będzie też należała poprawa bezpieczeństwa w szkołach. Katarzyna Duczkowska-Małysz (prof. SGH) jako ekspert Unii Europejskiej i specjalistka od polityki regionalnej zajmie się prawidłowym pozyskaniem i wykorzystaniem środków z UE dla Warszawy i jej mieszkańców. Leszek Mizieliński (b. prezydent stolicy, a następnie wojewoda mazowiecki) będzie się zajmował polityką planowania przestrzennego oraz w utrzymywaniem dobrych stosunków z gminami aglomeracji warszawskiej. Witold Buczyński (wiceprezes Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości) będziei koordynował politykę wobec warszawskich przedsiębiorców. Marek Kujawa, (b. komendant Straży Miejskiej i policjant z 14-letnim stażem), będzie odpowiadał za bezpieczeństwo stolicy. Marek Balicki (były minister zdrowia) zajmie się zdrowiem. Marian Woronin (wicemistrz olimpijski, chyba nie trzeba przedstawiać) będzie odpowiadał za rozwój sportu dzieci i młodzieży oraz rekreację. Przedstawiałem tę listę m.in. podczas inauguracji kampanii wyborczej 1 października oraz w wywiadach.

Powrót do "Forum" / Do góry