Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.11.06 / Powrót

Panie Przewodniczący, bardzo nie podoba mi się styl rządzenia PiS (szukanie układów, teczek, itp.). Wydaje mi się, że aktualnie przy poparciu, jakim PiS darzony jest w sondażach, jedyną możliwością odsunięcia ekipy braci Kaczyńskich od władzy jest szeroka kolacja Lewicy i Demokratów oraz PO (ewentualnie dodatkowo można pokusić się o rozmowy z PSL, choć ta partia chętnie patrzy i w stronę ekipy rządzącej). W związku z tym moje pytanie, dlaczego nie udało się takiego porozumienia osiągnąć w Warszawie i w niektórych samorządach?

Generalnie Platforma nie ma jednolitego stanowiska w sprawie współpracy z LiD. Każdy z jej liderów mówi coś innego. Jan Rokita i część polityków PO z Krakowa ogłosili, że w II turze wyborów prezydenckich w Krakowie popierają kandydata PiS. Kandydata lewicy Jacka Majchrowskiego poparł delikatnie Tusk, bardziej wyraźnie Szczypiński, jego kontrkandydat z PO. No to jakie jest wspólne stanowisko PO? Wygląda na to, że PO nie jest gotowa do zdecydowanego przeciwstawienia się PiS i jego koalicjantom, mimo że podczas kampanii wyborczej bardzo ostro PiS krytykowała. Mówiono, że rządy braci Kaczyńskich kompromitują Polskę, są kompletnym nieporozumieniem itp. Po wyborach Platforma niestety już nie jest taka stanowcza. Tak naprawdę więc wprowadziła w błąd swoich wyborców i chce z PiS współpracować, podtrzymując i umacniając jego rządy.

Powrót do "Forum" / Do góry