Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 28.03.07 / Powrót

Co sądzi pan o powrocie do polityki pana Kwaśniewskiego? Jak wyobraża sobie pan dalsze funkcjonowanie LiD-u? - Czy jest możliwe i korzystne powstanie jednej partii? Czy SDPL ma jakiś pomysł na to, aby mocniej zaistnieć w mediach? Pozdrawiam. Maciek

To jest dobra wiadomość nie tylko dla lewicy, centrolewicy, ale to jest w ogóle dobra wiadomość dla Polski. Aleksander Kwaśniewski jest cenionym politykiem, który zyskał sobie sympatię bardzo wielu Polaków i to nie tylko z lewicy. Jego obecność w polityce może przyczynić się do jej polepszenia. Ważne są okoliczności, w jakich dochodzi do jego powrotu na scenę polityczną. Obecna władza podważa dorobek III RP, a równocześnie silnie szkodzi porządkowi demokratycznemu. Decycja byłego prezydenta jest więc dla mnie zrozumiała. Prawica najwyraźniej boi się jego powrotu, stąd tworzona ostatnio sieć popdejrzeń wokół niego. Nie sądzę jednak, żeby Aleksander Kwaśniewski wstąpił do jakiejkolwiek partii. Myślę, że pozostanie ponadpartyjnym politykiem, ale o określonych sympatiach i poglądach. Jeśli chodzi o dalsze funkcjonowanie LiD, rozpoczęliśmy prace, które mają na celu wypracowanie wspólnego programu LiD, tak aby był możliwy wspólny start w wyborach parlamentarnych partii, które wchodzą w jego skład. Do mediów wciąż trudno nam się przebić - nie jesteśmy dostarczycielami sensacji - ale uruchamiamy jako LiD centrum badawcze, które ma dostarczać pogłębionych analiz na tematy społeczne, gospodarcze. Mam nadzieję, że zainteresują poważne media.

Powrót do "Forum" / Do góry