Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.09.07 / Powrót

Jakie są pańskie szczegółowe plany jeśli chodzi o służbę zdrowia? Zbliżają się wybory, więc LID ma mój głos, i życzę wygranej. I przy okazji mam prośbę: Mieszkam w Gorzowie Wlkp. i całkiem niedawno został zlikwidowany szpital [dokładnie na ulicy Warszawskiej]. Jak LID znajdzie się w przyszłej koalicji,to czy LID mogłaby go odbudować, że tak to nazwę, czyli aby ten szpital mógł funkcjonować tak jak kiedyś. Tym bardziej, że ten szpital funkcjonował 62 lata. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Rafał

Ten plan LiD przedstawiał publicznie. Zawiera się on w pięciu punktach. Po pierwsze, przygotowanie kompleksowego programu pomocy publicznej i restrukturyzacji zadłużenia dla zagrożonych szpitali w sposób bezpiecznydla finansów publicznych. Po drugie, przekształcenie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę użyteczności publicznej, jako warunek udzielenia pomocy publicznej - celem wprowadzenia mechanizmów, które uniemożliwią narastanie zobowiązań po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego. Po trzecie, wprowadzenie możliwości pobierania przez publiczne szpitale opłat za ponad standardowe warunki leczenia (np. jednoosobowy pokój) oraz umożliwienie ubezpieczonym leczenia się w placówkach publicznych na własny koszt, gdy chcą zrezygnować z kolejki (w czasie i zakresie nieobjętym kontraktem NFZ). Po czwarte, przekazanie wszystkich szpitali samorządowych w gestię samorządu wojewódzkiego jako warunku koniecznego do zaplanowania racjonalnej sieci szpitali. Po piate, objęcie planowaniem sieci szpitali w skali województwa wszystkich placówek - zarówno publicznych, jak i niepublicznych, z uwagi na nierównomierne rozłożenie (nadmiar) łóżek i szpitali w niektórych regionach. Sprawa szpitala w Gorzowie Wlk. jest do dyskusji (punkt 4 i 5).

Powrót do "Forum" / Do góry