Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 15.06.08 / Powrót

Dlaczego zrezygnował Pan z przewodniczenia SDPL? Jaki ma to związek z planami budowy nowej formacji politycznej wspólnie z Demokratami.pl?

Decyzję tę zapowiedziałem w kwietniu, po zerwaniu przez SLD koalicji Lewicy i Demokratów. Konwent SDPL przyjął wówczas zaproponowaną przeze mnie uchwałę o potrzebie dialogu z demokratycznym centrum i otwarcia na stojące dotąd z boku środowiska wartościowych ludzi o poglądach należących do europejskiego socjaldemokratycznego spectrum. Przyciągnięcie tych ugrupowań, środowisk i osób wymaga jednak świeżego spojrzenia i nowych koncepcji – nazwaliśmy to nowym otwarciem. Uznałem, że to nowe otwarcie powinni realizować także nowi ludzie – nowi w tym sensie, że już doświadczeni w polityce, ale nieobciążeni schematami i często osobistymi urazami z przeszłości. Mimo rezygnacji z funkcji przewodniczącego pozostanę aktywnym politykiem polskiej socjaldemokracji. Od 1 sierpnia Konwent wybrał mnie do Rady Politycznej SDPL, a Rada na swojego przewodniczącego. Starczy pracy dla wszystkich.

Powrót do "Forum" / Do góry