Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 19.08.02 / Powrót

Wziąłem udział w Pana ankiecie na temat zaostrzenia kodeksu karnego. Moja odpowiedź brzmi"nie /.../. Interesuje mnie jednak, kiedy Sejm wreszcie zajmie się problemami związanymi z uproszczeniem procedury w sprawach o przestępstwa i wykroczenia, co pozwoli efektywniej zwalczać przestępczość. Jak się orientuję, zależy to także od Pana. Uproszczenie procedury powinno nastąpić szybko i bezkonfliktowo, bo dobre i nie budzące kontrowersji projekty są, np. projekt zmiany KPK zgłoszony przez PiS jest prawie bez poprawek do przyjęcia.

Całkowicie podzielam Pański pogląd, że nie wymiar kary, lecz jej nieuchronność i szybkość wymierzania są ważniejsze dla skutecznej walki z przestępczością. Jeśli chodzi o zmiany Kodeksu Postępowania Karnego to są dwa takie projekty - prezydencki, który wpłynął wcześniej (20 grudnia 2001 r.) i zgłoszony przez PiS (12 kwietnia 2002 r.). Oba są po pierwszym czytaniu na posiedzeniu Sejmu i rozpatrywane są wspólnie przez Komisję Nadzwyczajną ds. zmian w kodyfikacjach. 26 czerwca przyjęte zostało sprawozdanie podkomisji z prac nad projektem prezydenckim.

Powrót do "Forum" / Do góry