Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 03.01.03 / Powrót

Czy sądzi Pan, Panie Marszałku, że gdyby wyciągnięto aferę korupcyjną, w którą byłby zamieszany prominentny polityk i wpływowa gazeta ( Bush i Washington Post lub Schroeder i Der Spiegel) to zakończyłoby się tylko na wstrzymaniu ustawy na miesiąc? A tak to wygląda. Nawet sejmowa komisja śledcza nie jest potrzebna, najlepiej, żeby przyschło. Oj, chyba Polska jeszcze się nie nadaje do UE i cywilizowanego towarzystwa.

Chyba nie do końca zapoznał się Pan z faktami. W sprawie opisanej przez "Gazetę Wyborczą" zostało wszczęte postępowanie prokuratorskie, a zatem nic nie "przyschnie ". Czy sejmowa komisja śledcza jest potrzebna, czy też nie, dopiero się okaże. Posłowie podejmą taką decyzje, jaką uznają za stosowną. Wstrzymanie na miesiąc prac nad tą ustawą w komisji nie ma bezpośredniego związku z publikacjami w "Gazecie Wyborczej". Zrobiłem to, ponieważ otrzymałem sygnały, że produkt, który wyszedł z podkomisji, zawiera liczne wady prawne, a w wielu miejscach jest mało precyzyjny. W związku z tym powołałem zespół złożony z prawników i osób, które przygotowywały ustawę, by te wady usunąć i dopiero po tym skierować projekt do komisji. Rywin Rywinem, a ustawa - ustawą.

Powrót do "Forum" / Do góry