Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 31.01.03 / Powrót

Chiński wymiar sprawiedliwości wykonał potajemnie egzekucję tybetańskiego mnicha. Miał on 28 lat, nazywał się Lobsang Dhondup. Skazano go w grudniu w sfingowanym procesie, razem ze znanym buddyjskim nauczycielem Tulku Tenzimem Delekiem za rzekome podkładanie bomb./.../Wywołało to protesty różnych organizacji praw człowieka, amerykańskiego Departamentu Stanu, notę protestacyjną przygotowuje także Unia Europejska. /.../ Czy istnieje szansa, aby podobną notę protestacyjną wystosował polski rząd i czy można liczyć w tym względzie na Pana pomoc?

Polski rząd już potępił Chiny za tę egzekucję. Natomiast ja wystosowałem list do Pana Li Penga, Przewodniczącego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych z prośbą o to, by wykorzystał swoje wpływy i możliwości w celu powstrzymania wykonania wyroku na drugim skazanym oraz zapewnienia mu uczciwej i jawnej rewizji procesu. Uważam, że ani ja, ani polska opinia publiczna nie możemy przyjmować biernie do wiadomości takich wyroków, jako że podejście do kwestii przestrzegania praw człowieka jest tym, co dziś łączy bądź dzieli narody.

Powrót do "Forum" / Do góry