Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.03.03 / Powrót

Z tego co się dowiedziałem, to PSL słusznie zerwał koalicje, bo SLD pogrywał sobie tak, jak różne "władze" poczynają sobie ze mną. Od roku walczę, by moja ulica była wyasfaltowana, mija już 9. miesiąc a ulica jest polna. Myślę, że podobnie SLD przejmowało się postulatami PSL. Jest to znana metoda socjotechniczna odkładania ad acta i obiecanek cacanek, by uspokoić nastroje a postulatów oczywiście nie spełnić, lub spełnić dopiero w wygodnym dla siebie terminie. Ot, choćby ustawa o minimum socjalnym Samoobrony jest trzymana przez Pana marszałka w zamrażarce - tylko po to, by trzymać naród w biedzie.

Projektu ustawy o minimum socjalnym Samoobrony nie trzymam w żadnej zamrażarce. W ogóle go nie mam. Dokładnie rok temu projekt ten, zgodnie z Regulaminem Sejmu, został zwrócony wnioskodawcom do poprawki i uzupełnienia, ponieważ nie spełniał warunków poprawnej legislacji. Przede wszystkim nie zawierał norm prawnych, tylko apele i postulaty, nie wskazywał też źródeł finansowania nowych wydatków. Miał też inne wady prawne. Jak do tej pory poprawiony projekt nie wpłynął. Pisze Pan (Pani), że SLD nie spełnia postulatów lub spełnia je w wygodnym dla siebie terminie. Państwo może jednak dzielić tylko tyle, ile ma. Musi też dbać o to, by więcej było do podziału i o zachowanie różnych priorytetów. W podobnej sytuacji jest władza lokalna decydując o swoich wydatkach (to a' propos walki o wyasfaltowanie ulicy).

Powrót do "Forum" / Do góry