Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.03.03 / Powrót

Nie powinien Pan tak "pogrywać" z Panem Posłem Lepperem. A swoją drogą Pan poseł był dziwnie spokojny i pozwolił sobie grzecznie odebrać głos.

Niestety, rola marszałka jest taka, że w sytuacjach pewnego napięcia politycznego musi reagować z pewnym wyprzedzeniem. Jeśli tego nie zrobi odpowiednio wcześnie, to może dojść do takiego zaognienia sytuacji, że potem rozwiązanie problemu jest niezwykle trudne. Stąd moja ostra reakcja na nieregulaminowe wystąpienie przewodniczącego Leppera w momencie, gdy zamiast wniosku formalnego zaczął wygłaszać oświadczenie, wyrażać swój krytyczny pogląd na temat innych osób i ugrupowań, co mogło grozić kontrreakcją ze strony zaatakowanych i w efekcie awanturą na znacznie większą skalę. W Sejmie muszą istnieć pewne zasady i wszyscy posłowie powinni ich przestrzegać, bo inaczej prowadziłoby to do anarchii. Taką podstawową zasadę jest podporządkowanie się poleceniom marszałka, który prowadzi obrady. Jeśli marszałek prosi o przerwanie wystąpienia i zejście z mównicy, to poseł powinien to grzecznie zrobić. Poseł Lepper w końcu zreflektował się i zszedł z mównicy, ale dopiero po wyłączeniu mu mikrofonu i zapowiedzi sankcji finansowych. Jego zachowanie też grzeczne nie było. Prezydium Sejmu będzie rozpatrywać tę sprawę.

Powrót do "Forum" / Do góry