Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 22.04.03 / Powrót

Czy potrafi Pan wyjaśnić chęć oddania władzy prawicy przez Pana Premiera Leszka Millera już w lecie 2004 roku? Przecież z tak gigantycznym bezrobociem SLD przegra w 2004 wybory (ostanie sondaże potwierdzają tą tezę). Po co więc polski Premier dąży do przyspieszonych wyborów mając wyraźne poparcie w Sejmie. I czy Pan popiera tę inwencję Leszka Millera widząc, iż może to oznaczać marginalizację SLD ? Z poważaniem. Piotr

Była to pozytywna odpowiedź premiera - w polityce dość nietypowa i tym bardziej trzeba ją docenić - na żądania opozycji oraz części opinii publicznej, by odbyły się wcześniejsze wybory. Została jednak obwarowana pewnymi warunkami wynikającymi z oceny zadań, jakie stoją dziś przez politykami - z jakiego by nie byli ugrupowania, ale w tej chwili odpowiedzialność za ich realizację jest w rękach rządu. Te zadania to przygotowanie referendum unijnego, przebudowa finansów publicznych i przyjęcie budżetu na 2004 rok. Jeśli - w co nie wątpię - 1 maja 2004 r. wejdziemy do Unii Europejskiej, to nie możemy tego zrobić bez reformy finansów publicznych i z przypadkowym budżetem. Będziemy w SLD dyskutować nad propozycją premiera - są różne zdania na ten temat. Jeśli o mój pogląd chodzi, to zasadniczą sprawą jest dla mnie zrealizowanie wspomnianych wyżej zadań. Kwestia wyborów to sprawa wtórna. Zresztą, jeśli tych zadań nie zdołamy zrealizować, to wybory mogą odbyć się nawet wcześniej.

Powrót do "Forum" / Do góry