Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 08.05.03 / Powrót

Przed wyborami wielu Polaków myślało, że nareszcie SLD coś w tej Polsce zmieni, dziś rząd płaci cenę nadziei, jaką wtedy rozbudziliście w społeczeństwie. Aktualnie mamy w mediach propagandę Unii Europejskiej, prawie w ogóle nie mówi się o minusach wejścia do UE. Dlatego też, po wejściu do Unii Europejskiej Sojusz zapłaci za dzisiejszą propagandę gorzką cenę! Czy podziela Pan mój pogląd?

Nie podzielam. Zgadzam się, że rząd i SLD płacą dziś cenę za niespełnione nadzieje Polaków. Być może tę cenę przyjdzie nam też zapłacić w wyborach. Nie ma to jednak nic wspólnego z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Nasze członkostwo w Unii Europejskiej, związane z tym nadzieje i korzyści, trzeba rozpatrywać nie w perspektywie roku czy dwóch lat. Tak szybko rzeczywiście niewiele może się zmienić. Te zmiany zostaną jednak zapoczątkowane, gospodarka zacznie się rozkręcać, ludzie, zwłaszcza młodzi będą zyskiwać coraz lepsze, szersze perspektywy - nauki, pracy, poprawy jakości życia. Jest to jednak program na lata i myślę, że Polacy zdają sobie z tego sprawę - nikt tego przecież nie ukrywa. Nikt też nie ukrywa kosztów finansowych związanych z naszą akcesją do Unii Europejskiej - bo chyba te "minusy" ma Pan (Pani) na myśli. Większość tych kosztów Polska i tak jednak musiałaby ponieść - na modernizację gospodarki, na rozbudowę infrastruktury, ochronę środowiska itd. Dzięki członkostwu w Unii Europejskiej osiągniemy te cele szybciej i taniej, ponieważ Unia pomoże je nam w znacznym stopniu sfinansować.

Powrót do "Forum" / Do góry