Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 04.07.03 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku! Dlaczego w oficjalnych tekstach Sejmu i Senatu Papież jest określany mianem Ojca Świętego? Jest to określenie właściwe jednemu wyznaniu, które nie wszyscy podzielają. Np. w czerwcu 2000 r. Sejm uchwalił uchwałę w pierwszą rocznicę "historycznej wizyty Jana Pawła II", w której pojawia się określenie Ojciec Święty. Spotkałem się też z publikacją Wydawnictwa Sejmowego pod tytułem "Ojciec Święty w Sejmie i w Senacie". Określenie to pada również na stronie: www.sejm.gov.pl/wydarzenia/wizyta/wizyta.html Rozumiem, że za treść stron internetowych aktualny układ rządzący bierze odpowiedzialność. Czy nie sądzi Pan Marszałek, że należałoby w tej sprawie zachować obiektywizm? Na sprawę zwracała już uwagę senator Szyszkowska z Pańskiej partii, ale zostało to zlekceważone.

Co do zasady się zgadzam, ale wszystkie wymienione w pytaniu dokumenty, zapisy i publikacje - także te na stronach internetowych - są materiałami archiwalnymi, pochodzącymi z poprzedniej kadencji Sejmu. Czymś co najmniej niewłaściwym byłoby je dziś cenzurować. To trochę tak jakby chcieć poprawiać historię.

Powrót do "Forum" / Do góry