Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 19.08.03 / Powrót

Panie Marszałku, co ja mam zrobić z władzami i urzędnikami gminy Będzin, by oni zaczęli wykonywać moje polecenia? Od półtora roku staram się, by wyasfaltowali mi drogę dojazdową do mojego domu (droga gminna) i nie mogę ich zmusić, by to zrobili. A przecież są na moim utrzymaniu, bo mają pensje z moich podatków. /.../ Czy nie można by znowelizować ustawy o samorządzie tak, by urzędnicy miejscy, a także prezydent musieli wykonywać polecenia mieszkańców, gdy dotyczą one zadań własnych gminy a wydający polecenia płacą netto podatki na rzecz gminy? Wtedy skończyłyby się wydatki na dokarmianie meneli i na dodatki mieszkaniowe, czyli konsumpcja a zaczęłyby się inwestycje, bo tego żąda klasa średnia płacąc podatki miejskie i 27.6% PIT na rzecz miasta a nic z tego nie mająca.

Samorząd nie może po prostu wykonywać poleceń obywateli (a jak miałby postąpić w sytuacji, gdyby były one ze sobą sprzeczne, wykluczały się wzajemnie?). Wypowiada się Pan w imieniu tzw. klasy średniej, ale Polska nie składa się ani tylko, ani nawet głównie z klasy średniej. Samorząd sprawuje władzę w imieniu wszystkich mieszkańców - i biednych, i bogatych, i "średnich". Wszyscy są wobec prawa równi i mają takie samo prawo do głosu i do wyrażania swoich opinii. Wiele rodzin żyje dziś w Polsce w biedzie, ludzie nie z własnej woli nie mają pracy. Nazywanie ich "menelami" jest co najmniej niestosowne. Być może ta właśnie droga nie stanowi największego problemu władz Będzina. Proponuję, aby spróbował Pan zaktywizować radnych ze swojego okręgu wyborczego.

Powrót do "Forum" / Do góry