Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.01.04 / Powrót

Proszę się nie dać zwieść Koszalinowi. Słupskie nie chce zmieniać przynależności wojewódzkiej. Wolimy się uczyć samorządności nowoczesnej gospodarki od Gdyni niż Koszalina. Byliśmy już w jednym województwie i nie mamy dobrych wspomnień. Pomorskie to nasz miejsce. Nie mamy zamiaru dopłacać do biednego Koszalina, w którym kilkunastu działaczy nie załapało się na stołki. Czy Pan wie, że oni już dzielą stanowiska w "bieda województwie?". To chyba najdobitniej świadczy o tym co jest przewodnią ideą tego pomysłu. Proszę odpowiedzieć na pytania. Jak Pan będzie głosował w tej sprawie?

Wydaje mi się, że udzieliłem już odpowiedzi - takiej, jaka możliwa jest na obecnym etapie sprawy, a pytania się powtarzają. Na razie nie ma żadnego konkretnego projektu w sprawie utworzenia województwa środkowopomorskiego, nie mogę więc odpowiedzieć w sposób odpowiedzialny i wiążący na pytanie, jak będę głosował, bo nie wiem nad czym miałbym głosować. To nie plebiscyt ani konkurs miast. Powtarzam: ażeby inicjatywa ta nabrała realnego kształtu nie wystarczy pomysł i zebranie podpisów. Musi powstać projekt ustawy, wraz z uzasadnieniem i przewidywanymi kosztami. Muszą zostać określone kryteria ekonomiczne i ludnościowe, przemawiające za lub przeciw utworzeniu nowego województwa, a do tego potrzebne są symulacje finansowe. Powinny też odbyć się referenda w poszczególnych powiatach, bo to mieszkańcy muszą się przede wszystkim wypowiedzieć, czy chcą należeć do nowego województwa. Do tego wszystkiego jest jeszcze bardzo daleka droga.

Powrót do "Forum" / Do góry