Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 20.01.04 / Powrót

Czy Pan uważa, że Czesław Niemen był jakimś "wyjcem" z list przebojów, o którym pamięć zniknie wraz z jego śmiercią? Czy nie widzi Pan żadnych wartości w jego twórczości?

Rozumiem, że nawiązuje Pan (Pani) do dyskusji, która przetoczyła się przez Wirtualną Polskę, w odpowiedzi na pytanie, czy Niemen zasłużył na minutę ciszy w Sejmie. Z inicjatywą uczczenia go w ten sposób wystąpił poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Zaremba. Powtórzę to, co napisałem do internautów, którzy zabrali głos w tej dyskusji. Jestem wielkim zwolennikiem twórczości Niemena. Towarzyszył mi przez dziesiątki lat. W Sejmie jednak obowiązują pewne zasady. Sejm w hołdzie dla zmarłego musi być zjednoczony. Dlatego wszystkie propozycje uczczenia minutą ciszy muszą być wcześniej zgłaszane na posiedzeniu Konwentu Seniorów celem sprawdzenia, czy nie ma sprzeciwu (a Konwent odbył się pół godziny wcześniej i gdyby wniosek się pojawił, to przynajmniej ja bym go poparł). Nie mogę dopuścić do tego, aby każdy poseł, nie uprzedzając o tym innych, próbował wejść na trybunę sejmową i wywierając moralny nacisk (bo w obliczu śmierci tak to właśnie wygląda) wymuszał na Sejmie oddanie hołdu. Nie chcę traktować inicjatywy p. posła Zaremby jako czysto politycznej, ale wobec powagi śmierci zachował się niewłaściwie. Oddajmy wszyscy hołd Niemenowi, żyjąc tak, jak śpiewał On sam w "Dziwny jest ten świat".

Powrót do "Forum" / Do góry