Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 28.01.04 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku, wiele pytań wśród kadry budzi nowa ustawa o pragmatyce służby wojskowej. Ostatnio wyszła sprawa wykształcenia podoficerów zawodowych. Jakie muszę uzyskać wykształcenie, abym mógł dalej być na stanowisku podoficerskim. Służę w wojsku 20 lat posiadam wykształcenie średnie - ukończyłem Technikum Mechaniczne, lecz nie przystąpiłem do egzaminu maturalnego. Czy będę musiał uzyskać świadectwo maturalne, aby nadal pozostać na aktualnie zajmowanym stanowisku? W podobnej sytuacji jest wielu moich kolegów.

W nowej ustawie o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych są zapisane warunki jakie powinni spełniać żołnierze służby zawodowej. Jeśli chodzi o wykształcenie średnie, to konieczne jest ono w przypadku stopni od chorążego wzwyż. Ponieważ nie przewidziano przepisów przejściowych, wymóg ten zacznie obowiązywać od lipca bieżącego roku. W takim przypadku najprościej będzie udać się do najbliższej placówki kształcenia osób dorosłych i zrobienie matury w trybie eksternistycznym.

Powrót do "Forum" / Do góry