Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 17.03.04 / Powrót

Panie Marku, dlaczego tak późno Pan i Pańscy koledzy zaczęliście działać,czy nie należało zdecydowanie wystąpić na kongresie? Na konwencję przyjechali wyselekcjonowani ludzie, dlatego tak łatwo było nimi manipulować. Czy nie uważa Pan, że dla dobra lewicy należy doprowadzić do wcześniejszych wyborów? Wyborcy wymietliby ze sceny politycznej ludzi skompromitowanych. Wtedy można byłoby zacząć odbudowę lewicowej partii. Krzysztof

Jeśliby Pan sięgnął do mojego wystąpienia na kongresie, (Wystąpienie) przekonałby się Pan, że było równie krytyczne. Zawierało też pewne propozycje naprawcze, dotyczące m.in. reformowania struktur i sposobu kierowania partią. Nie zostały one przyjęte, co spowodowało, że zrezygnowałem z funkcji wiceprzewodniczącego SLD. Ze strony innych uczestników kongresu też padło trochę ostrych słów prawdy, choć rzeczywiście było ich mniej niż obecnie, ale i sytuacja się zmieniła na gorsze. Do tego co się stało na konwencji poszczególni politycy musieli stopniowo dojrzewać. Natomiast jeśli chodzi o wcześniejsze wybory "dla dobra lewicy" to nie odpowiada mi takie postawienie sprawy. Wybory nie mogą odbywać się dla dobra jakiejś partii. Generalnie powinny odbywać się w konstytucyjnym terminie. Chyba że są istotne przyczyny, by je przyspieszyć, np. rząd nie jest w stanie realizować swojego programu, a więc utracił cel swego rządzenia. Na pewno wcześniejsze wybory byłyby potrzebne, gdyby np. plan Hausnera nie uzyskał poparcia w Sejmie.

Powrót do "Forum" / Do góry