Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.04.04 / Powrót

Nie zostałem posłem, ponieważ partia nie uzyskała "progu". Pan jest nie tylko posłem, ale i marszałkiem, mimo że Pańska partia nie brała udziału w wyborach. Proszę nie lekceważyć tego stwierdzenia i pilnie zająć stanowisko, abym mógł przekonywać o praworządności Pańskiego "fortelu".

Posłem jestem dlatego, bo głosowało na mnie 150 tys. warszawiaków. To mnie do czegoś zobowiązuje. Głosowali przecież nie po to, aby teraz po paru latach rządów SLD nie mieć reprezentacji w parlamencie, a rozwój sytuacji w Sojuszu, jego "zjazd w dół", utrata zaufania społecznego do tego prowadziły. Istniała realna obawa, że znaczna część zwolenników lewicy w Polsce w ogóle nie pójdzie do wyborów uznając, że nie mają na kogo głosować. W efekcie zabraknie lewicy w Sejmie, co byłoby fatalne i dla wyborców, i dla kraju. Potrzebna była zatem alternatywa, propozycja innego sposobu uprawiania polityki. W ramach SLD nie udało się jej sformułować, chociaż próbowaliśmy - mówię o koleżankach i kolegach z Socjaldemokracji Polskiej. W związku z tym zrobiliśmy to w ramach nowej formacji. Z funkcji marszałka zrezygnowałem - czekam, aż Sejm to przegłosuje.

Powrót do "Forum" / Do góry