Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.04.04 / Powrót

Wygląda na to, że moje pytanie sprzed tygodnia zostało przez Pana zlekceważone. Rozumiem, że mieszkając za granicą (Niemcy) nie jestem dobrym elektoratem dla Pańskiej partii, ale prosiłbym jednak o odpowiedź. Dlaczego wbrew logice językowej, Socjaldemokracja Polska ma skrót SDPL, a nie SDP? Przyznam Panu szczerze, że owe "PL" w nazwie partii bardziej kojarzy się z Polską Ludowa niż z międzynarodowym skrótem oznaczającym Polskę. Pozdrawiam serdecznie - Jarek Gburczyk

Żadnego pytania nie lekceważę, wszystkie czytam, trudno mi jednak od razu na wszystkie odpowiedzieć, więc wybieram te, które związane są z jakąś aktualną i głośną sprawą. Skojarzenia mogą być oczywiście różne. Zrobiłem krótki quiz w związku z Pańskim pytaniem wśród współpracowników i wynika z niego, że SDP kojarzy się z Socjaldemokratyczną Partią Niemiec. PL nie kojarzy się z PRL (była Polska Republika Ludowa, a nie Polska Ludowa), ale właśnie z międzynarodowym skrótem oznaczającym Polskę. Nie sądzę, żeby ktoś posądzał Socjaldemokrację Polską o tęsknotę za PRL.

Powrót do "Forum" / Do góry