Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.04.04 / Powrót

Na konferencji prasowej 26 marca, na której powołano Socjaldemokrację mówił Pan o kategorii "sympatyka partii", czyli -jeśli dobrze zrozumiałam- osoby nie należącej formalnie do partii (w przeciwieństwie do członka), ale w pewien sposób identyfikującej się z nią. Dlatego chciałam spytać, na czym owa identyfikacja miałaby polegać? Domyślam się, że nie tylko na poparciu SDPL w wyborach...

Kategoria sympatyka jest taką konstrukcją, która z jednej strony pozwala nam zorientować się, kto chce się zapisać do Socjaldemokracji Polskiej. Każdy kto chce zostać członkiem SDPL musi być najpierw sympatykiem. Z drugiej strony jest wiele osób, które w jakiś sposób identyfikują się z programem SDPL, ale niekoniecznie chcą zostać członkiem jakiejś partii lub po prostu nie są jeszcze przekonane, że chcą być członkiem konkretnie tej partii. My ze swej strony będziemy starali się pobudzać i wspierać inicjatywy naszych sympatyków, jeżeli będą chcieli zrobić coś dla społeczności, w której żyją. Sympatycy będą mogli brać udział w naszych inicjatywach i dyskusjach w ramach frakcji programowych.

Powrót do "Forum" / Do góry