Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.05.04 / Powrót

Panie marszałku, czy chce Pan, aby powstał rząd SLD-PSL, bo ja nie mam wątpliwości, że taki rząd powstanie, jeśli Pana partia nie poprze rządu prof. Belki . Wg mnie jest to w tej chwili najlepsze wyjście dla Polski, bo jeśli odbyłyby się teraz wybory, to rządy przejęłyby Samoobrona i LPR. Czy o to Panu chodzi? Przecież to tragedia dla naszej gospodarki i kraju. Zatroskany rodak.

Socjaldemokracja Polska nie zamierza poprzeć rządu Marka Belki. Głównym powodem jest brak zaplecza politycznego dla tego rządu. Stoją za nim tylko głosy SLD i UP - Roman Jagieliński wypowiada się niejasno. Główny problem polega jednak na tym, że program rządu nie jest skonkretyzowany: jeśli reformować służbę zdrowia - to jak? Jeśli ciąć wydatki budżetowe - to które i w jaki sposób? Jeśli osłaniać najuboższych - to jakimi metodami? SDPL uważa, że może poprzeć tylko taki rząd, który skonkretyzuje i uzgodni ze swoim zapleczem politycznym swoje zamiary. Bez tego grozi powołanie rządu, który od pierwszego dnia nie będzie w stanie realizować w Sejmie swojego programu, przegrywając głosowania i handlując stanowiskami w zamian za wsparcie. Taki rząd zwiększyłby jeszcze poparcie dla Samoobrony i innych partii opozycyjnych. Polski po prostu nie stać na kolejny rząd mniejszościowy!

Powrót do "Forum" / Do góry