Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.05.04 / Powrót

Panie Przewodniczący, dlaczego tak krucho ze strukturami w Krakowie? Jestem sympatykiem SDPL, wypełniłem stosowną deklarację, mam 37 lat, dużo i mało, nigdy nie byłem w żadnej partii, może wstąpię do SDPL, tylko: czy wreszcie będzie to partia, która nie obiecuje, ale realizuje swój program? Czy będzie to partia ludzi honoru, godności, żeby nie wstydzić się przynależności do niej? Czy myśli Pan Przewodniczący, że jest w niej miejsce dla ludzi w moim wieku, wykształconych, którzy są daleko od "kumoterstwa i podejrzanych interesów"?

Struktury zaczynamy już tworzyć. Nie mamy w Krakowie żadnego posła, więc siłą rzeczy może tam być to nieco trudniejsze niż gdzie indziej. O tym, jaką SDPL będzie partią, zdecydują jej członkowie. A czy będą to ludzie honoru? Jeśli okaże się, że nie, po prostu będziemy się z nimi rozstawać. Wkrótce ogłosimy zasady przyjmowania do SDPL. Chcemy oczywiście - jak każda partia - mieć wielu członków, ale zasady formułujemy w ten sposób, żeby do partii wstępowali tylko ci, którzy chcą w niej aktywnie działać - w określonych platformach programowych w ten sposób propagując i tworząc program partii, oraz w swoim środowisku, w organizacjach pozarządowych, zawodowych itd. Ci, którzy z różnych powodów - wiekowych, zawodowych, nie mogą być aktywni, a zgłaszają się, będą mieli status sympatyka. Chodzi o to, żeby zerwać z obyczajem, który się wytworzył, że członkowie partii działają na gruncie partyjnym, poniekąd sami dla siebie, zwołując posiedzenia, podejmując uchwały wewnętrzne. To byłoby bardzo niebezpieczne. Chcielibyśmy, żeby z tej partii społeczeństwo miało pożytek, ale o realizacji programu można mówić wtedy, kiedy partia przejmuje władzę. Oczywiście, że właśnie w SDPL jest miejsce dla ludzi w Pańskim wieku, wykształconych, którzy są daleko od "kumoterstwa i podejrzanych interesów". Pytanie traktuję jako retoryczne.

Powrót do "Forum" / Do góry