Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.06.04 / Powrót

A wie Pan Panie Marszałku, co jest najśmieszniejsze? Mam wrażenie, że na waszych dziwnych targach "z Belką, a nie z SLD" tracicie wy, bo jesteście niekonkretni. SLD natomiast zyskuje, bo jest bardziej konkretne i mówi, że ogon nie może rządzić głową. Robicie DOKŁADNIE ten sam błąd co UW w koalicji z AWS. Mimo szacunku dla Pana widzę, że coraz bardziej zależy wam na stołkach a nie na Polsce.

Nie prowadzimy żadnych targów z prof. Markiem Belką - odpowiedzieliśmy na list, z jakim premier zwrócił się 14 czerwca do Socjaldemokracji Polskiej. Była w nim prośba o przedstawienie - jeszcze przed głosowaniem w Sejmie wotum zaufania - oczekiwań, opinii a także ewentualnych konkretnych propozycji w sprawach dotyczących najpilniejszych i najważniejszych zadań rządu. Właśnie te oczekiwania przedstawiliśmy. Nasza sytuacja jest zupełnie nieporównywalna z sytuacją UW, która - jako znacząca i mocno zakorzeniona już siła na polskiej scenie politycznej - była w koalicji z AWS, a potem z niej wystąpiła. My natomiast tworzymy naszą partię od podstaw i na razie nie szukamy koalicjantów. Nie zamierzamy też wchodzić do rządu Marka Belki, nie bardzo więc wiem, na czym mają według Pana (Pani) polegać nasze zabiegi o stołki. Co do konkretów, które ma prezentować SLD - prosiłbym może o bardziej wyrazisty przykład.

Powrót do "Forum" / Do góry