Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 29.06.04 / Powrót

Jak Pan widzi, postawienie pytania w sondzie o przewrotnej treści, tj."Czy zgadzasz się, że wybory w sierpniu br. byłyby swoistym "prezentem" dla Samoobrony i LPR", która sugeruje odpowiedź, była chyba niedocenieniem inteligencji odwiedzających Pana stronę. Po co tak formułować pytania, żeby "delikatnie zmuszać" do odpowiedzi ? Czy nie uważa Pan, że pytania w Pana sondzie powinny być bardziej dziennikarskie (dochodzenie do prawdy), a nie polityczne (pokrętnie wpływające na rozmówców)? Jak Pan widzi po wynikach sondy okazało się, że na pan stronę wchodzą inteligentne osoby, które zostały takim postawieniem pytania zdenerwowani i zdaje się, że zakpili z tej sondy... 3/4 odpowiadających w sondzie zgadza się na prezent dla LPR i 3/4 zgadza się na 3 miesięczny okres wsparcia dla Marka Belki...

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem. Ani pytania nie są przewrotne, ani odpowiedzi nie dowodzą, że internauci się zdenerwowali i zakpili z sondy. W pierwszym poddałem ocenie internautów pogląd, który sam publicznie wygłaszam, m.in. także komentując bieżące wydarzenia na tej stronie. Okazało się, że większość internautów ten pogląd podziela, to znaczy uważa - podobnie jak ja - że wybory w sierpniu "byłyby prezentem" dla Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. (W domyśle - słusznie zrobiliśmy wszystko, by ich uniknąć). Nie wiem, na jakiej podstawie wysnuł Pan wniosek, że internauci zgadzają się na taki prezent. W drugim pytaniu poddałem ocenie internautów decyzję Socjaldemokracji Polskiej o warunkowym poparciu dla Marka Belki.

Powrót do "Forum" / Do góry