Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.08.04 / Powrót

Czy myśli Pan, że postąpił Pan słusznie zakładając SDPL i odrzucając bycie marszałkiem? Czy chciałby Pan mieć jakiś inny zawód?

Każdy dzień upewnia mnie, że była to dobra decyzja. Jeżeli robi się słuszne rzeczy, to prędzej czy później przebiją się one do świadomości publicznej i wyborcy nas poprą. To, że Sojusz Lewicy Demokratycznej wyczerpał swoje możliwości, nie ulega wątpliwości nie tylko dla mnie, ale również i dla milionów wyborców. I dlatego dla Sojuszu musiała zaistnieć alternatywa, polegająca na tym, że w sposób konsekwentny realizuje się podstawowe kanony lewicy włączając jednocześnie do tych kanonów coś, o czym zapomniano i co było jednym z podstawowych powodów upadku SLD, a mianowicie traktowanie polityki jako służby publicznej, a nie okazji do uprawiania prywaty i partyjniactwa. Jeśli chodzi o mój zawód, jestem ekonomistą. Gdybym nie był politykiem prawdopodobnie pracowałbym w tym zawodzie. Widziałbym się też w dziennikarstwie, a także w szkole - jako polityk, poseł dość często prowadziłem lekcje na temat parlamentaryzmu. Np. wspólnie z uczniami pisaliśmy i uchwalaliśmy ustawę.

Powrót do "Forum" / Do góry