Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 30.09.04 / Powrót

Panie Marszałku! Pojawił się nowy sondaż Rzeczypospolitej, nawiązujący do wyborów prezydenckich, które już za rok - kto miałby największe szanse. Pan również znajduje się w czołówce osób najchętniej wskazywanych na przyszły fotel prezydencki. Panie Marszałku ma wielką nadzieję, iż to właśnie Pan będzie reprezentował lewicę w wyborach na prezydenta - inaczej nie miałbym na kogo głosować./.../ Czy będzie Pan kandydował?

Pytania takie otrzymuję co pewien czas, zwłaszcza kiedy pojawiają się na ten temat jakieś sondaże. Odpowiedź moja się nie zmieniła. Jestem politykiem lewicy i uważam, że dzisiaj głównym problemem tej formacji nie jest to, kto będzie jej kandydatem na prezydenta za rok, czy za 9 miesięcy, lecz to jak odzyskać wiarygodność w oczach społeczeństwa, jak spowodować, żeby ludzie, którzy mają poglądy lewicowe, centrolewicowe czy nawet centrowe byli gotowi ponownie zaufać partii lewicowej. Jestem przewodniczącym partii, która powstała stosunkowo niedawno i moim głównym celem w tej chwili jest to, żeby Socjaldemokracja Polska przekonała ludzi do siebie. Dopiero potem może być dyskusja o prezydenturze. Na razie to jest odwrócenie kolejności.

Powrót do "Forum" / Do góry