Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 07.10.06, 10:36 / Powrót

Stanowisko lewicy i demokratów w sprawie sobotnich manifestacji w Warszawie

Współczesna centrolewica, w zgodzie z europejskimi standardami, uważa, iż manifestacja powinna odzwierciedlać stanowisko rządzonych, a nie rządzących.
Manifestacja polega na tym, że wolni ludzie mówią otwarcie wybranym przez siebie przedstawicielom władz, co o nich sądzą. Z założenia więc chodzi o to, by władza dzięki manifestacji dowiedziała się, co obywatel ma do powiedzenia.
Manifestacja nie może być narzędziem manipulacji w rękach władzy.

Tu nie chodzi o to, by zwieźć autobusami ludzi z tą samą legitymacją partyjną, którzy będą klaskać na zawołanie i wołać swoje ulubione hasła. To nie jest manifestacja, to zjazd partii!

Nawołujemy do rzeczywistej dyskusji, do rzeczywistego zaprezentowania stanowiska obywateli w najważniejszej dla ludzi sprawie – nie tajnych akt, nie szpiegów czy ubeków, ale tego, czym najbardziej powinni zająć się politycy.
Nawołujemy do takiej manifestacji, w której obywatele mogliby swobodnie zabrać głos, nie zmuszani do zajęcia stanowiska naciskiem partyjnym.

Będzie to manifestacja, jakiej jeszcze nie było w naszym kraju - przyjazna dla środowiska, nie zakłócająca spokoju mieszkańców stolicy, nie wymagająca przyjazdu do Warszawy i związanych z tym kosztów.
I – przede wszystkim – dająca możliwość zaprezentowania swoich poglądów wszystkim obywatelom RP.

Nawołujemy do udziału w naszym e-marszu i do zaprezentowania swoich poglądów – na temat najważniejszych problemów dla Polski: kierunków rozwoju kraju, zadania Sejmu i rządu - na wielkim, internetowym forum dyskusyjnym - www.e-marsz.pl.

Chcielibyśmy, aby w tej wielkiej dyskusji wzięło udział jak najwięcej osób z całego kraju, zwykłych obywateli, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu.

Zapraszamy!


Powrót do "Wiadomości" / Do góry