Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Kronika / 13.11.06 / Powrót

Wieczór Wyborczy

Szanowni Państwo, Drodzy Warszawiacy!

Ci, co mnie znają, wiedzą, że dosyć trudno się wzruszam. Raczej sprawiam wrażenie dość ponurego. Ale dzisiaj chcę Wam powiedzieć, że jestem autentycznie szczęśliwy, bowiem po dwóch latach od ostatnich wyborów, kiedy lewica, a dzisiaj centrolewica poniosła porażkę wyborczą, zapłaciła za błędy, ale nie poddała się, zaczęła analizować sytuację, zaczęła się porozumiewać, i w końcu się porozumiała – dzisiaj zbiera tego owoce. Dzisiaj widzimy, ze centrolewica jest trzecią siłą na politycznej mapie Polski, a zrobimy wszystko, żeby do najbliższych wyborów parlamentarnych była pierwszą siłą.

Sondaże dawały centrolewicy 11-12 proc., mnie 16 – 17 proc. Wyniki są znacznie, znacznie lepsze. To oznacza, że nasza kampania, ludzie, których zaproponowaliśmy, przede wszystkim młodzi ludzie, których bardzo wielu pojawiło się na naszych listach i na czołowych miejscach – że wszystko to oznacza, iż lewica razem z Partią Demokratyczną wychodzą z dołka, że będziemy odgrywali ważną rolę na scenie polskiej i warszawskiej. Dla mnie osobiście jest to naprawdę wielki, ważny dzień.

Dziękuję bardzo wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos. Według różnych sondaży – ponad 20 proc. , czyli więcej niż jedna piąta warszawiaków zdecydowała się oddać głos na kandydata centrolewicy. To naprawdę wielka wzruszająca chwila.

Dziękuję Wam bardzo, dziękuję tym wszystkim, którzy mnie wspomagali, przede wszystkim moim koalicjantom, wszystkim, którzy w Warszawie ciężko pracowali na ten wynik, wszystkim wolontariuszom, sztabowi – trudno wymienić wszystkich, którzy dawali z siebie bardzo wiele.

Osobno dziękuję Mojej Żonie, która zawsze stoi przy mnie, i to nie przy pierwszej kampanii, i jestem przekonany, że nie przy ostatniej.

Chcę również zapowiedzieć, że w całym kraju wybrani z list centrolewicy będą przestrzegali zasad, które przyjęli w swoim programie: uczciwego państwa, uczciwego samorządu, obywatelskiego samorządu, demokratycznego samorządu i wreszcie solidarnego samorządu. Takiego, który dba o wszystkich obywateli, gdzie nikt nie jest obywatelem drugiej kategorii. A także samorządu europejskiego. Chcemy, żeby Polska w Europie odgrywała silną, poważną rolę. Samorząd może w tym względzie również wiele zrobić. Jestem przekonany, że wszyscy wybrani z naszych list będą do tego dążyć.

Marek BorowskiŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.plŹródło: www.wp.pl
Powrót do "Kronika" / Do góry