Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 19.08.03 / Powrót

Dziś przejrzałem sobie strony naszych ministerstw, ich poziom jest różny. Zwróciłem uwagę na dostosowanie ich do wymogów ustawy o dostępie do informacji publicznej. Stwierdziłem , że np. MON nie ma wcale strony podmiotowej BIP, natomiast strona Ministerstwa Infrastruktury jest taką stroną z nazwy, gdyż nie zawiera żadnych praktycznie treści. Czy u nas kiedyś się uda uchwalić takie prawo, które przynajmniej ministerstwa będą stosować? Jak zauważyłem to nawet Kancelaria Sejmu dość dowolnie potraktowała wymogi strony podmiotowej , określonych w rozporządzeniu MSWiA. Moim zdaniem wszystkie strony podmiotowe powinny być tworzone jednolicie a nie według fantazji ich twórców.

Co do poziomu stron internetowych poszczególnych ministerstw to rzeczywiście jest on różny i nie zawsze najlepszy. Wszystko zależy jednak od gustu osób oglądających. Inna sprawa jeżeli informacje na nich zawarte nie odpowiadają wymogom rozporządzenia. Wtedy taką sytuacją powinien się zająć Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeżeli chodzi o brak strony podmiotowej BIP na stronach Kancelarii Sejmu to sprawa przedstawia się tak, że nie jest ona zobowiązana do posiadania takiej strony. Wywołało to na tyle dużo kontrowersji, że powstało nawet kilka ekspertyz na ten temat, które to potwierdziły. Niemniej jednak osoby odpowiedzialne za prowadzenie strony internetowej są zobowiązane do spełniania wymogów, jakie zapisane są w rozporządzeniu.

Powrót do "Forum" / Do góry