Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 28.01.04 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku, dlaczego polska polityka odznacza się niskim poziomem odpowiedzialności za czyny i słowa? Jak to zmienić?

Zmienić to muszą oczywiście sami politycy, nikt ich w tym nie zastąpi, ale zmusić ich do tego muszą wyborcy i opinia publiczna. Dopóki czcze obietnice i pustosłowie, głosowanie wbrew interesom państwa, "elastyczność" poglądów wyrażająca się w wielokrotnych zmianach przynależności partyjnej zgodnie z koniunkturą polityczną itp. zachowania będą premiowane głosami wyborców oraz wzrostem notowań w sondażach, dopóty nic nie zmieni. A dlaczego tak się dzieje? Wydaje mi się, piszę o tym wyżej, że polityka zaczęła być traktowana jako pewnego rodzaju podbój, gra o stanowiska, a władza jako cel ostateczny. Stąd pustka programowa niektórych ugrupowań, ograniczanie się do różnych chwytów retorycznych, haseł, zawołań oraz krytyki aktualnie rządzących. Myślę jednak, że jesteśmy w Polsce na dobrej drodze, by to zmienić. Ludzie mają wyraźnie dość takiego sposobu uprawiania polityki, oczekują konkretów, odpowiedzialności za państwo.

Powrót do "Forum" / Do góry